Ordeņa pilisLatvijas viduslaiku pilisBīskapa pilis
Šeit atrodamas senās un mūsdienu ilustrācijas, kas saistītas ar Latvijas viduslaiku pilīm un tās iemītniekiem. Piedāvājam jums dažādas tematiskās daļas ar saistošu informāciju. Valodu izvēle:
LVRU
ENDE

1. Daļa: "Divu bilžu tikšanās" Šodien - Jaunpils
20.gs.
sākums
(līdz 1905.g.)
21.gs.
sākums
(2001.g.)


2. Daļa: "Senās gravīras" Šodien - Cēsu pils
V. Staven-
hāgena
gravīra
J.D. Feita
gravīra
1813 g.

Von Ungerna-
Šternberga
zīmējums
1810 g.
J.K. Broces
zīmējums
1793 g.


3. Daļa: "Portreti" Šodien - bīskapi Meinards un Bertolds
Svētais Meinards - priesteris no Sēgebergas augustiniešu klostera (Holšteinā), ierodas Livonijā ap 1180. gadu. 1184. gadā uzcēla koka kapelu Ikšķilē un kalpoja par misionāru. 1185. gadā uzcēla akmens pili un baznīcu Ikšķilē, kā arī akmens pili Mārtiņsalā. Šajā gadā Brēmenes arhibīskaps piešķīra Meinardam bīskapa tiesības jaunizveidotajā "Ikšķiles bīskapijas Krievijā". Nomira 1196. gadā.


Bertolds - bijušais Lokumas cisterciešu klostera abats (Hanoveras provinces Prusijā). 1196. gadā viņš kalpo par misionāru Livonijā. 1197. gadā ierodas Livonijā kā Ikšķiles bīskaps. Bertolds, kuru vietējie iedzīvotāji sagaidīja ļoti naidīgi, nolēma izmantot varu un 1197/98 gados apbraukāja Saksiju un Vestfāliju, aicinot uz krusta kariem pret lībiešiem. 1198. gadā pie Rīgas kalna notika kauja, kurā bīskapa karaspēks uzvarēja, bet pats bīskaps krita kaujā.

Šīs Interneta lappuses izveidotas ar
Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu
www.kkf.lv